Türkiye'de Tüp Bebek Tedavisi

 Tüp bebek tedavisinin aşamaları nelerdir? Yurt dışından tüp bebek tedavisi için gelecek hastalar nelere dikkat etmelidir? Tüp bebek tedavisi hakkındaki sorularımızı Altınbaş Üniversite Hastanesi Medical Park Bahçelievler’den Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ayşet Jane Özcan Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda cevapladı.

Erkek Kısırlığı ve Tüp Bebek Tedavisi

Erkek kısırlığı nedir? Azospermi nedir? Menide hiç sperm bulunmaması veya spermlerin yapısının bozuk olması, erkeğin hiçbir zaman çocuk sahibi olamayacağı anlamına mı gelir? Azosperm tedavisi nasıl yapılır? Tüp bebek denemelerinde tutmama nedenleri neler olabilir? Rahim duvarı kalınlığı doğurganlığa engel midir? Bağışıklık aşısı nedir?  Tüp bebekte lazer uygulaması nasıl olur?  Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü Op. Dr. Seval Taşdemir Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda yanıtladı.

Tüp Bebekte Başarıyı Etkileyen Faktörler...

Kısırlık tedavisi için çiftler ne zaman bir hekime başvurulmalıdır? Kadının yaşı kısırlıkta belirleyici bir faktör müdür?  Tüp bebek tedavisinde başarıyı etkileyen faktörler nelerdir? Tüp bebek tedavisi kaç defa denenebilir? İki tüp bebek denemesi arasında ne kadar süre olmalıdır? Tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarında nasıl bir yol izlenir? Azosperm tedavisi nasıl yapılır? Türkiye’nin kısırlık ve tüp bebek tedavisinde dünyadaki yeri nedir?  İ.A.Ü. VM Medical Park Florya Tüp Bebek Merkezi Uzmanı Dr. Can Koşal , bilgi veriyor.

Tüp Bebek Kaç Defa Denenebilir?

Adeti düzenli olan, hiçbir hastalığı bulunmayan kadınlarda da kısırlık görülebilir mi? Kısırlık durumunda hangi hastaya hangi yardımcı üreme yönteminin uygulanacağına nasıl karar verilir? Tüp bebek uygulamalarında gebe kalma şansını belirleyen faktörler nelerdir? Tüp bebek kaç defa denenebilir? Embriyo dondurma nedir, kimlere önerilir? Yurt dışından gelecek olan hastalar ne kadar süre ayırmalıdır?  Ferti-Jin Kadın Sağlığı Ve Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü Op. Dr. Seval Taşdemir anlatıyor.

Tekrarlayan Düşükler ve Tüp Bebek

Endometriozis ve polikistik over sendromu kısırlığa neden olur mu? Böyle bir durumda tedaviye yaklaşım nasıl olur? Aşılama ve tüp bebek  nedir? Tekrarlayan düşük vakalarında nasıl bir yol izlenir? Türkiye’nin kısırlık ve tüp bebek tedavisinde dünyada nasıl bir yeri vardır? Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü Op. Dr. Seval Taşdemir, doğal yollarla bebek sahibi olamayan çiftlerin merak ettiği soruları yanıtladı.

Tüp Bebek Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Tüp bebek tedavisi nedir, kimlere önerilir? Tüp bebek kaç yaşına kadar uygulanabilir?  Tüp bebek tedavisinde başarıyı arttıran gelişmeler nelerdir? Tekrarlayan düşük vakalarında nasıl bir yol izlenir? Yurt dışından tüp bebek tedavisi için Türkiye’ye gelecek hastalar bu işlem için ne kadar zaman ayırmalıdır? Tüp bebek tedavisi hakkında merak edilenleri Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir anlatıyor.