Zayıflama Ameliyatlarına Dair Herşey

Zayıflama ameliyatı kararı nasıl alınır? Obezitenin tedavisinde hangi ameliyat tekniklerinden yararlanılır? Bunların birbirine göre farkı, avantaj ve dezavantajları nelerdir? Obezite cerrahisi sonrasında kilo verme ne zaman başlar ve ne kadar sürer? Genel olarak ne kadar kilo verilebilir?  İstanbul Cerrahi Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mahmut Doğan obezite cerrahisi hakkında merak edilenleri Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda anlattı.

Mide Botoksu ve Obezite Cerrahisine Dair Herşey...

Obezite tedavisinde hangi ameliyat tekniklerinden yararlanılır? Tekniklerin birbirine göre farkları  nelerdir? Obezite cerrahisi sonrasında kilo verme ne zaman başlar ve ne kadar sürer, genel olarak ne kadar kilo verilebilir?   Obezite tedavisinde ameliyat dışı tedavi yöntemlerinden biri olan mide botoksu uygulaması, kimlere ne amaçla nasıl yapılabilir? İstanbul Cerrahi Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mahmut Doğan Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda yanıtladı.

Obezite Cerrahisi ile Kaç Kilo Vermem Mümkün?

Obezite tedavisinde cerrahinin yeri nedir? Obezite cerrahisi kimlere önerilir? Ameliyat için hastanede yatış ve taburculuk süreleri nasıldır? Obezite cerrahisi geçiren hastalar ne kadar zamanda kaç kilo verebilir? Obezite cerrahisi geçiren bireylerin sağlıkları bu durumdan nasıl etkilenir? Zayıflama ameliyatı sonrası yeniden kilo alma riski var mıdır?  Türkiye’nin obezite cerrahisinde dünyadaki yeri nedir?  Medical Park Ordu Obezite ve Metabolik Cerrahisi Uzmanı  Op. Dr. Erkan Aksoy anlattı.

Kimler Obezite Cerrahisine Adaydır?

Obezitede ameliyatsız çözümler nelerdir?  Kimler obezite cerrahisine adaydır?  Cerrahi sonrasında hastalar ne kadar sürede kaç kilo verebilir? Ameliyattan sonra kiloların geri alınma gibi bir riski var mıdır? Diyabetin tedavisinde cerrahinin nasıl bir yeri vardır? Metabolik cerahinin, obezite cerrahisinden farkı nedir? Metabolik cerrahi hangi diyabet hastaları için uygundur?  İ.A.Ü. VM Medical Park Florya Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Halil Alış Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda anlattı.

Obezite ve Tip 2 Diyabet Cerrahisi

Kimler obezite cerrahisine adaydır? Obezite cerrahisinde kullanılan  başlıca yöntemler nelerdir? Obezite cerrahisinin geldiği son nokta olan robotik obozite cerrahisi nasıl yapılır, avantaj ve dezavantajları nelerdir? Cerrahi tedavi tip 2 diyabetli hangi hastalara önerilir? Tip 2 diyabet ameliyatı sonrasında şeker hastalarının sağlık durumlarında hangi düzelmeler olur? Memorial Bahçelievler Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erhun Eyüboğlu Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda anlattı.