Mide Botoksu ile Kilo Vermek Nasıl Mümkün?

Mide botoksu nedir? Mide botoksu kimler için uygundur? Mide botoksu nasıl yapılır?  Mide botoksu nasıl ve ne kadar kilo verdirir? Etkisi ne zaman başlar? Mide botoksu sonrası nelere dikkat edilmelidir? Mide botoksunun yan etkileri var mıdır? Yurt dışından Türkiye’ye mide botoksu için gelecek kişilere neler önerirsiniz? Altınbaş Üniversite Hastanesi Medical Park Bahçelievler Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Kocaman mide botoksu hakkında merak edilenleri anlattı. 

Obezite Cerrahisi Sonrasında Kilo Verme Süreci

Obezite nedir? Kimler obezite cerrahisine adaydır? Obezitenin tedavisinde hangi ameliyat tekniklerinden yararlanılıyor? Obezite cerrahisi sonrasında kilo verme ne zaman başlar ve ne kadar sürer? Genel olarak ne kadar kilo verilebilir? Yurt dışından Türkiye’ye obezite cerrahisi için gelecek hastalar nelere dikkat etmelidir?  Altınbaş Üniversite Hastanesi Medical Park Bahçelievler’den Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Koray Karabulut Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda bilgi veriyor.

Zayıflama Ameliyatlarına Dair Herşey... Türkiye'de obezite cerrahisi

Zayıflama ameliyatı kararı nasıl alınır? Obezitenin tedavisinde hangi ameliyat tekniklerinden yararlanılır? Bunların birbirine göre farkı, avantaj ve dezavantajları nelerdir? Obezite cerrahisi sonrasında kilo verme ne zaman başlar ve ne kadar sürer? Genel olarak ne kadar kilo verilebilir?  İstanbul Cerrahi Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mahmut Doğan obezite cerrahisi hakkında merak edilenleri Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda anlattı.

Mide Botoksu ve Obezite Cerrahisine Dair Herşey...

Obezite tedavisinde hangi ameliyat tekniklerinden yararlanılır? Mide küçültme ameliyatı olarak bilinen tekniklerin birbirine göre farkları  nelerdir? Tüp mide ameliyatı ve gastrik bypass operasyonu sonrasında  kilo verme ne zaman başlar ve ne kadar sürer, genel olarak ne kadar kilo verilebilir?   Obezite tedavisinde ameliyat dışı tedavi yöntemlerinden biri olan mide botoksu uygulaması, kimlere ne amaçla nasıl yapılabilir? İstanbul Cerrahi Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mahmut Doğan Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda yanıtladı. Türkiye'de obezite cerrahisi

Obezite Cerrahisi ile Kaç Kilo Vermem Mümkün?

Obezite tedavisinde cerrahinin yeri nedir? Obezite cerrahisi kimlere önerilir? Ameliyat için hastanede yatış ve taburculuk süreleri nasıldır? Obezite cerrahisi geçiren hastalar ne kadar zamanda kaç kilo verebilir? Obezite cerrahisi geçiren bireylerin sağlıkları bu durumdan nasıl etkilenir? Zayıflama ameliyatı sonrası yeniden kilo alma riski var mıdır?  Türkiye’nin obezite cerrahisinde dünyadaki yeri nedir? Türkiye'de obezite cerrahisi konusunda merak edilenleri Medical Park Ordu Obezite ve Metabolik Cerrahisi Uzmanı  Op. Dr. Erkan Aksoy anlattı. 

Kimler Obezite Cerrahisine Adaydır?

Obezitede ameliyatsız çözümler nelerdir?  Kimler obezite cerrahisine adaydır?  Cerrahi sonrasında hastalar ne kadar sürede kaç kilo verebilir? Ameliyattan sonra kiloların geri alınma gibi bir riski var mıdır? Diyabetin tedavisinde cerrahinin nasıl bir yeri vardır? Metabolik cerahinin, obezite cerrahisinden farkı nedir? Metabolik cerrahi hangi diyabet hastaları için uygundur?  İ.A.Ü. VM Medical Park Florya Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Halil Alış Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda anlattı.

Obezite ve Tip 2 Diyabet Cerrahisi

Kimler obezite cerrahisine adaydır? Obezite cerrahisinde kullanılan  başlıca yöntemler nelerdir? Obezite cerrahisinin geldiği son nokta olan robotik obozite cerrahisi nasıl yapılır, avantaj ve dezavantajları nelerdir? Cerrahi tedavi tip 2 diyabetli hangi hastalara önerilir? Tip 2 diyabet ameliyatı sonrasında şeker hastalarının sağlık durumlarında hangi düzelmeler olur? Tüp mide ameliyatı, gastrik bypass, mide küçültme ameliyatı başta olmak üzere Türkiye'de obezite cerrahisine dair pek çok şeyi  Memorial Bahçelievler Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erhun Eyüboğlu Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda anlattı.