Prostat Kanserinde Robotik Cerrahi

Prostat kanseri ameliyatlarında  robotik cerrahi nasıl gerçekleştirilir? Robotik cerrahi de uygulanan perineal teknik nedir? Hangi hasta grubuna uygulanır? Prostat kanseri ameliyatları sonrası hastanede yatış süresi nedir? Hastalar ne zaman işlerinin başına dönebilir? Prostat kanserinde robotik cerrahinin avantajları nelerdir? Prostat kanseri tedavisinde kemoterapinin ve radyoterapinin nasıl bir yeri vardır? Prostat kanserininde robotik cerrahide ne gibi gelişmeler vardır?  Memorial Bahçelievler Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Volkan Tuğcu Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda anlattı.

Memenin Alınmasını Gerektiren Durumlar Nelerdir?

Meme koruyucu cerrahi nedir? Memenin alınmasını gerektiren durumlar nelerdir?Kanser nedeniyle memesi alınan kadınlarda estetik ne zaman uygulanmalıdır? Meme protezi için en ideal dönem hangisidir? Meme kanserinin tedavisinde ne gibi gelişmeler vardır?  Meme kanseri geçiren kadınlarda kontrol muayenelerinin sıklığı ne olmalıdır? Meme kanserinin tedavisi, kemoterapi ve radyoterapi hakkında merak edilenleri Memorial Bahçelievler Hastanesi Meme Sağlığı Merkezi’nden Prof. Dr. Fatih Aydoğan Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda anlattı.

Kanserin Medikal Tedavisindeki Gelişmeler

Kanser tedavisinde  akıllı ilaç nedir? Akıllı ilaçlar hangi hastalarda nasıl kullanılır, avantajları nelerdir? Kanser tedavisinde immünoterapi nasıl bir yöntemdir? İmmünoterapi hangi kanser türlerinde uygulanır? Kemoterapi, radyoterapi ve kanser tedavisinde uygulanan yeni yöntemler hakkında merak edilenleri  Memorial Şişli Hastanesi Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Serkan Keskin, Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda anlattı.