Koroner BT Anjiyo Kimler İçin Uygundur? Kalp hastalıkları ve tedavileri, kalp ameliyatı

Koroner BT anjiyo kimler için uygundur? Koroner BT anjiyonun uygulanamayacağı bir hasta grubu var mıdır?  Koroner BT anjiyoya hasta nasıl hazırlanır? Hastanede yatış söz konusu mudur? Klasik anjiyo ile karşılaştırdığımızda en önemli farkları, avantajları nelerdir?  Koroner BT  anjiyo konusundaki sorularımızı İstanbul Cerrahi Hastanesi Radyoloji Uzmanı Dr. Handan Uskent  Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda yanıtladı. 

BT (Sanal Anjiyo) Klasik Anjiyonun Yerini Tutar mı?

Kalp damar hastalıklarının tanısında kullanılan sanal anjiyo

olarak dilinen  BT anjiyo nedir? Koroner BT anjiyo kimler için uygundur? Kroner BT anjiyonun uygulanamayacağı bir hasta grubu var mıdır? BT anjiyo öncesinde hastanın dikkat etmesi gereken noktalar nelerdir? Hastalar  sanal anjiyoya nasıl hazırlanır? İstanbul Cerrahi Hastanesi Radyoloji Uzmanı Dr. Handan Uskent Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda anlattı.

Varisin Lazerle Ameliyatsız Tedavisi

Varis nedir, estetik bir sorun mudur yoksa bir hastalık mıdır? Varis daha çok kimlerde görülür? Kişilerde varisin evresine göre ne tür belirtiler ortaya çıkar? Varis tedavisinde  hangi yöntemlerden faydalanılır? Varisin ameliyatsız tedavisi olarak bilinen damar içi lazer tedavisi (endovasküler lazer tedavisi) nedir nasıl yapılır? Damar içi lazer yöntemiyle varis tedavisinin avantajları nelerdir? Medical Park Ordu Hastanesi Kalp Ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ali Ümit Yener bilgi veriyor.

Bypass Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kalp krizi açısından kimler risk altındadır? Anjiyo neyi gösterir? Kalp krizi nasıl belirti verir? Koroner bypass cerrahisi nedir, hangi tekniklerle gerçekleştirilir? Kalp ameliyatı sonrası hasta ne kadar süre hastanede kalır? Kroner bypass cerrahisi hakkında merak edilenleri Memorial Şişli Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda anlattı.