Erken Boşalma ve Sertleşme Probleminin Tedavileri genel sağlık

Tıbben sertleşme sorunundan bahsedebilmek için ne kadar süredir bir erkeğin bu sorunu yaşıyor olması lazım?  Sertleşme sorunu tedavisinde kullanılan yöntemler nelerdir? İlaçsız sertleşme sorunu tedavisi mümkün müdür? ? Sertleşme sorunun tedavisinde kök hücrenin yeri nedir? Erkeklerde erken boşalmaya ne sıklıkta rastlanır?  Erken boşalma probleminin tedavisinde hangi yöntemlerden faydalanılır? Op.Dr. Tuncay Taş Türkiye'ye Sağlık Yolu'nda anlattı.

Şeker Hastalarında Diyabetik Retinopati

Şeker hastalığı gözü nasıl etkiler? Diyabetik retinopati nedir? Hangi şeker hastalarında diyabetik retinopati riski yüksektir? Diyabetik retinopati hangi yöntemlerle, nasıl tedavi edilir? Tedavide cerrahinin yeri nedir? Diyabet hastaları göz kontrolleri için ne sıklıkla doktora başvurmalı? Diyabetik retinopatide ameliyat tedavisi nasıl yapılır? Diyabetik retinopati hakkında merak edilenleri Dünyagöz Antalya Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Semra Hoca Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda anlattı.

Lazer Tedavisi Herkese Yapılabilir mi?

Kaç dereceye kadar miyop, hipermetrop ve astigmatlara lazerle tedavi mümkündür? Excımer lazer tedavisi nedir? Lazer ameliyatı sonrasında göz kapatılır mı, ağrı olur mu? Türkiye'nin lazer ameliyatlarında tercih edilmesinin sebepleri nelerdir? Lazer ameliyatı için Türkiye'ye gelecek hastalar kaç gün ayırmalılar? Lazer uygulanamayan hasta grubu var mıdır? Dünyagöz Çorlu Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Özgür Kocabıyık Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda yanıtladı.

Böbrek Taşlarının Tedavisi

Böbrek taşları görülme riski kimlerde yüksektir? Böbrek taşlarının tedavisinde nasıl bir plan izlenir? Perkütan Nefrolitotomi ( PNL)  ameliyatının avantajları nelerdir? Böbrek taşları tekrarlayabilir mi? Bunu önlemek için hastalara ne gibi görevler düşüyor? Böbrek taşları hakkında merak edilenleri Memorial Şişli Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Binbay Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda anlattı.

Sertleşme Sorunu Nasıl Tedavi Edilir?

Sertleşme problemine bağlı erkeklerin ne tür yakınmaları olur? Şeker hastalığı olan erkeklerde sertleşme sorunu daha sık mı görülür? Şertleşme sorunu tedavisinde kullanılan yöntemler nelerdir? İlaçsız sertleşme sorunu tedavisi mümkün müdür? Sertleşme sorununda kök hücre tedavisi nedir? Erken boşalma probleminin nedenleri nelerdir,  tedavisi mümkün müdür?  İstanbul Cerrahi Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Tuncay Taş Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda anlattı.

Sarı Nokta Hastalığının Tedavisi

Sarı nokta hastalığı nedir? Kaç tip sarı nokta hastalığı vardır? Sarı nokta hastalığı riski kimlerde yüksektir? Sarı nokta hastalığı hangi belirtilere yol açar?  Sarı nokta hastalığında teşhis nasıl sağlanır? Sarı nokta hastalığının tedavisi mümkün müdür? Sarı noktanın tipine göre tedavi nasıl yapılır? Sarı nokta hastalığı hakkında merak edilenleri Dünyagöz Samsun Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Ali Tarık Sakoğlu Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda anlattı.

Lazerle Katarakt Ameliyatı

Katarakt riski kimlerde yüksektir? Katarakt hangi belirtilere yol açar, nasıl tedavi edilir? Lazerle katarakt  operasyonu nasıl gerçekleştirilir?   Femtosaniye lazerle katarakt ameliyatının avantajları nelerdir? Gözdeki kırma kusurlarının tedavisinde lazerin yeri nedir? Lazer tedavisi kimler için uygundur? Lazer tedavisi kimlere uygulanamaz? Dünyagöz Ataköy Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Baha Toygar Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda anlattı.

Endoskopik Kulak Cerrahisine Dair Herşey...

Endoskopik kulak cerrahisi nedir? Endoskopik kulak cerrahisinin klasik cerrahiden farkı ve avantajları nelerdir?  Endoskopik cerrahinin uygulandığı hastalıklar ve durumlar nelerdir? Kulak cerrahisi ile ilgili son dönemdeki gelişmeler nelerdir?  Memorial Bahçelievler Hastanesi Kulak Burun Boğaz Bölümünden  Prof. Dr. Serkan Orhan Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda yanıtladı.

Tanısı Konulamayan Hastalıklar...

Tanısı konulamayan hastalıklar nelerdir? Tanısı konulamayan hastalıklarda genelde kişiler hangi şikayetlerle doktora başvururlar? Neden bazı hastalıkların tanısı konulamaz? Doğru tanıya ulaşabilmek için ne tür test ve işlemler yapılır? İnmeyen veya sık sık tekrarlayan yüksek ateşte ne yapılmalı? Kişiler hangi belirtileri fark ettiğinde hangi bölüme başvurmalıyız? Genel sağlık bilgileri ve sağlıklı yaşam konusunda bu önemli sorunu Memorial Bahçelievler Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Timur Selçuk Akpınar Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda anlattı.

Kıl Dönmesi, Hemoroid ve Makat Çatlağı Tedavisi

Anorektal hastalıklar neler? Hemoroit hangi yakınmalara yol açar, evresine göre hangi yöntemlerle nasıl tedavi edilir? Anal fissür ve anal fistül arasındaki fark nedir? Tedavileri için nasıl bir yol izlenir? Pilonidal hastalık yani kıl dönmeleri neden ve nasıl oluşur? Kıl dönmesi hangi belirtelere yol açar? Kıl dönmesi tekrar eder mi? Anorektal hastalıklar hakkında merak edilenleri Memorial Bahçelievler Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ediz Altınlı Türkiye’ye Sağlık Yolu’nda anlattı.


Huzursuz-Hassas Bağırsak Sendromunun Tedavisi

İrritabl bağırsak sendromu ya da toplumda bilinen diğer adlarıyla “huzursuz” veya “hassas bağırsak sendromu” nedir? Daha çok kimlerde görülür? Huzursuz bağırsak sendromu hangi belirtilere yol açar? İrritabl bağırsak sendromunun kesin tedavisi var mıdır?  İrritabl bağırsak sendromu olanlar beslenme konusunda nelere dikkat etmeli?  Huzursuz bağırsak sendromunun kansere dönüşme riski söz konusu mudur?  Medical Park Ordu Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Fuat Ekiz anlatıyor:

Endometrioziste Laparoskopik Cerrahi

Endometriozis ya da halk arasında bilinen adıyla çikolata kisti nedir? Hangi belirtilerle ortaya çıkar? Nedenleri nelerdir ve kimlerde daha çok görülür? Endometriozis hamile kalmaya engel midir? Endometriozis için nasıl bir tedavi planı belirlenir? Laparoskopik cerrahi uygulamaları nasıl olur? Memorial Şişli Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Göçmen anlatıyor.

Şeker Hastalarında Diyabetik Retinopati

Check out this great video